مقالات

گرانول نایلون چیست

به پلاستیک های گولوله ای که از مواد اولیه پتروشیمی تولید شده و به عنوان مواد اولیه برای تولید انواع پلاستیک استفاده می شود گرانول نایلون می گویند در ادامه مطلب اطلاعات تکمیلی و تصاویر مربوطه را مشاهده خواهید کرد .

آیا گرانول مواد درجه 1 می باشد ؟

در صورتی که مواد گرانولی به صورت مستقیم از پتروشیمی تولید شود و برای تولید مواد پلاستیکی به تولید کننده ارجاع داده شود مواد گرانولی نو محسوب می شود اما در صورتی که مواد گرانولی از مواد اولیه بازیافتی تولید شود به مواد اولیه ضایعاتی تبدیل می شود و هر پلاستیک با چند بار بازیافت خاصیت گرانولی خود را از دست می دهد .

بسیار دیده شده که همکاران با استفاده از مواد اولیه درجه 2 و 3 به جای مواد اولیه درجه 1 موجب نارضایتی مشتری شده اند و هزینه مواد اولیه درجه را دریافت کرده اند .

تولید گرانول چگونه انجام می شود ؟

دستگاه گرانول ساز با دریافت مواد اولیه پلاستیکی بازیافتی هماننند دمپایی پلاستیکی ، بسته بندی های پلاستیکی ، لوازم تحریر پلاستیکی و …. آن ها را تبدیل به دانه های گرانولی می کند و دلیلی که باید گرانول به صورت گلوله ای و توپی باشد این است که بتوان با آن هر نوع مشتقات پلاستیکی را تولید کرد زیرا موارد که با گرانول تولید می شود بسیار زیاد و غیر قابل شمارش است .

گرانول در بسیاری از موارد که نیازی وجود ندارد از مواد اولیه درجه یک استفاده شود مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باعث کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست می شود ، به طور مثال اصلا نیازی نیست که برای کیسه زباله از مواد اولیه نو و با کیفیت استفاده شود از همین رو بیشتر سفارش دهندگان کیسه زباله از مواد اولیه درجه 2 یا 3 استفاده می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code